Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyatları

kablosuz güvenlik kamera sistemleri fiyatları

Uygulanacak güvenlik sistemi planında, kablosuz güvenlik kamera sistemleri fiyatları ile ilgili bilgiler

Kablosuz güvenlik kamera sistemleri fiyatları sanılalın aksine genel itibariyle kablolu sistemlere göre daha yükek değildir. Öncelikle kablo çekim maliyetinden ve işçiliğinden muaf bir kurulum sağlar. Kablosuz kameraların fiyatları aynı teknik özelliklere göre kablolu kameralara göre bir miktar daha yüksek olmasına rağmen toplam maliyet göz önüne alındığında bazı uygulamalarda daha da düşük yatırımla kurulabilmektedir.

Kablosuz kamera seçerken önemli bazı kriterler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi seçilecek kameranın kalitesi olacaktır. Kamera üzerinde koşan yazılımın teknolojisi, yazılım ve donanım uyumu cihazın stabil ve kilitlenmeden çalışması için önemlidir. Bu sebepden dolayı kablosuz kamera seçerken en ucuz olan değil, kendini kanıtlamış doğru marka ve model seçimi kablosuz sistemlerin kurulumunda en hayati konudur.

Kablosuz kamera sistemi fiyatlarını etkilecek diğer bir konu kameranın hangi görüntü iletim teknolojisi ile çalıştığıdır. Burada en çok tercih edilen yöntem 2.4 veya 5 Ghz iletim frekansıyla çalışan kablosuz ip tabanlı ve access point aracılığıyla wifi ağına bağlanan kablosuz kameralardır. Hem ilk sahip olma maliyeti hemde işletim maliyeti ;düşük olan wireless ip kameralar seçim noktasında en doğru olan cihazlar olarak öne çıkacaktır.

Kablosuz kamera kurulumlarının genel uygulama alanını sıralamak istersek;

  • Mobese şehir, belde, ilçe, köy kamera görüntüleme ve kayıt sistemleri
  • Havalimanı, liman gibi geniş alan uygulamaları
  • Askeri alan kamera projeleri, sınır kamera kontrolü
  • Tarım ve sera alanları
  • Ev - villa kamera sistemleri