Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Dvr Kamera Sistemleri

Analog Kamera sistemlerinin vazgeçilmez yapıtaşı DVR kayıt cihazlarıdır. DVR kayıt cihazı ingilizce kelime olan Dijital video Recorder (DVR) kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmış halidir. Kelime anlamından yola çıkarsak; analog kameradan gelen sinyalleri alarak, hard disklere yazılabilir bir formata dönüştürebilen video kayıt cihazlarıdır. 

DVR Kayıt cihazlarının teknik özelliklerine gelecek olursak; cihazın arkasında bulunan çıkış yerleri bize DVR'ın desteklediği özellikler hakkında bilgi verir. Buradaki çıkışlar sayesinde kaç adet video giriş kaç adet ses girişi olduğunu görebiliriz. Bu şekilde en fazla kaç kamera desteklediğini öğrenmiş oluruz. Yine kullanma kılavuzundan kaç adet HDD desteği olduğunu, hangi yazılımlarla çalıştığını, HDMI, VGA,BNC gibi video çıkışlarının olup olmadığını ve izleme programlarını öğrenebiliriz. 

DVR alırken ihtiyacınız ölçüsünde alım yapmalısınız. örneğin evinizde eğer sadece 4 kamera var ise sadece 4 çıkışlı, bilemediniz 8 çıkışlı DVR almanız gereklidir. 16 çıkışlı bir DVR almak maliyeti artıracaktır. Yine DVR alırken İnternet çıkışı olup olmaması sizin internet üzerinden izleme yapabilmenize imkan vereceğinden; kesinlikle efektif bir özellik olacaktır. İzleme yapacağınız TV ve monitör çıkışları ile de tam olarak uyumlu olması da önemlidir. Eğer 4 kameranız var ise hareket olduğunda bir kayıt alınıyor ise 2TB HDD üstü Hard disk istemeyeceği için 8 HDD desteği işinize belki de hiç yaramayacaktır. Bu tür ihtiyaçlar DVR alımı sırasında not edilmeli ve buna göre DVR alınmalıdır. 
DVR Kamera Sistemleri CCTV kamera altyapısında kayıt alabilen ve kayıtları gösterebilen cihazlardır