Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Wifi Kamera Sistemleri

Wifi Kamera sistemleri yeni teknoloji kameralardır. Güvenlik kameraları piyasaya ilk çıktıklarında kablolu bir enerji kaynağına ihtiyaç duyuyorlardı. Eski kameraların bir çoğu halen bu şekilde çalışmaya devam etmektedir. Eski Tip Güvenlik kameraları video datalarını  kayıt cihazına aktarmak için video kablosuna ihtiyaç duymaktadır.

Wifi terimi İngilizce “Wireless Fidelity” kelimesinin kısaltılmasıdır. Kablosuz bağlantı alanı demektir. Wifi teriminden de anlaşılacağı gibi; Güvenlik kamerasından elde edilen video ve ses sinyallerini, kablo olmadan, iletişim protokolleri olan sinyallerle kayıt cihazına aktarırlar.

Kablosuz kameraların iletişim menzilleri kapalı alanlarda 300metreden 20 metrelere kadar düşebilmektedir. Kesintilerin olması görüntü aktarımını engelleyebilir. Ancak çok kolay kurulabiliyor olması , bütçesi kısıtlı ev kullanıcıların vazgeçilmez tercihidir.

Güç kaynağı olarak elektrik kullanıldığı gibi pil veya HUB üzerinden verilen haberleşme elektrik kaynağına ihtiyaç duyabilirler.

Özetle: Kablo dağınıklığı istemiyor iseniz, elektrik kesintileriniz çok fazla ise, güvenlik kameraları için en iyi çözüm Wifi kamera sistemidir. 

Wifi Kamera Sistemleri sayesinde kablolar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ankara da 7/24 hizmet için İnterno Mühendisliği arayabilirsiniz