Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Site Kamera Sistemleri

Türkiye de 2020 kayıtlarına göre; yaklaşık 12 milyon bina bulunmakta. Bunların bir çoğu site yönetimleri tarafından yönetiliyor ve güvenliği sağlanıyor. Normal bir işyerindeki güvenlikten daha özel ve hassas bir güvenlik hizmeti verilmesi gerekiyor. Bin kişinin üzerinde yaşayanın olduğu sitelerde devamlı yeni gelen kiracılar ve yabancıların ayırt edilmesi çok zor bir iştir. Bu hizmetin yapı taşlarından biriside, güvenlik kamera sistemidir. 

Bir site güvenlik kamera sistemi nasıl olmalıdır?

1. Öncelikle riskleri belirleyin. Site girişleri güvenli mi? Siteye girmemesi gereken yabancıların girişleri engellenebiliyor mu? Tüm giriş ve çıkışlar kamera sistemi tarafından kontrollü şekilde izlenebiliyor mu? 

2. Gece Aydınlatması yapılmalı. Tüm site giriş ve çıkışları geceleyin aydınlatılması gereklidir. Kameraya direkt gelmeyecek ve parlama yapmayacak şekilde aydınlatma sistemi kurulması zorunludur. 

3. Bütçenize uygun en iyi ürünü alın. Site yönetiminin ve sakinlerinin ortak kararıyla en iyi kamera sisteminin siteye kurulmasını sağlayın. IP tabanlı en az 4MB görüntü netliğine sahip 30 gün kayıt alabilen ve diğer sitede çalışan entegre ürünlere uyumlu bir kamera sistemi almalısınız. bu sistemin 24 saat çalışabilir ve kesintisiz kayıt tutabilir olması çok önemlidir. Net olmayan veya kesintili görüntüler aktaran, stabil çalışmayan ürünleri asla tercih etmemelisiniz. Bu kesinti sırasında yaşanan ; suç teşkil eden görüntü kayıpları, asla bir daha geri getirilemeyecektir. Sitede kamera sisteminin olması sitenizin değerini de artıracağı için bütçe konusunda cimri davranmamalısınız.

4. Gece ve gündüz en net görüntü veren kameralar seçin. Kameralardan alınan görüntü,  bazı durumlarda  büyütülme isteği ortaya çıkarır. 2MB görüntü size yetecek iken; Büyütüldüğü zaman görüntü kalitesi1 MB a ineceğinden bazen bu görüntü net olmayabilir. 

5. Kamera sisteminin tüm ekipmanları korunaklı olmalıdır. Dıştan gelecek saldırılara karşı muhafazalı olması önemlidir. Kameraların yerleri yerden en az 4 ile 6 metre yüksekte olması bu tür saldırılara karşı bir önlemdir. Yine kabloların kesilebilecek veya hasar alabilecek şekilde ortada bırakılmayacak şekilde; ya yeraltına alınmalı yada zırhlı koruyucularla desteklenmelidir. 

6. Kamera ve Kayıt cihazı arasındaki kablolar; fiber veya bakır data kablo olmalıdır. Mesafeye göre 80m yi aşan durumlarda ortaya çıkabilecek veri kayıpları için fiber kablo kullanmak daha güvenli bir seçenektir.

7. Eğitimli Güvenlik Görevlileri alın. Kamera sistemi sayesinde en az sayıda güvenlik personeli çalıştırma fırsatı yakalarsınız. Bu personelin de en iyisi olması tüm site için çok önemlidir. Kameralarda yaşanacak teknik bir aksaklığı yetkililere bildirmesi bu geçen zamanda tedbirleri alması site güvenliği için çok önemlidir. 

Özetle: Site yönetimlerinin en büyük yardımcısı olan Site güvenlik kamera sistemleri profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından planlanmalıdır. Bu hizmeti Ankara da ikamet eden firmamız İnterno Mühendislik tarafından alabilirsiniz. Bu sayede hem iş kaybına uğramaz hem de uygun fiyatla alım yapmış olursunuz. 
Site Kamera Sistemleri Ankara firması İnterno mühendislik tarafından eksiksiz ve hızlı tamamlanmaktadır