Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Analog Kamera Sistemleri

Yıllardır güncelliğini koruyan analog kamera sitemleri bir çok yapının güvenlik açığını karşılamaktadır. Bu sistemi oluşturan parçaları saymamız gerekirse; Analog kameralar, Koaksiyel ( coaxial) kablolar, DVR Kayıt cihazı, Güç Besleme Ünitesi ve opsiyonlu olarak modemi söyleyebiliriz. Aşağıdaki şemada bir Analog kamera sistemini görebilirsiniz.
Analog kameralar tek başına kayıt alamazlar, Bu yüzden bir güç ünitesine ve DVR kayıt sistemine ihtiyaç duyarlar. Koaksiyel kablolarda bulunan güç beslemesi ve görüntü aktarma uçları sayesinde, tek bir kablo ile analog kameralara besleme gücü ve görüntü aktarma imkanı sağlanır. analog kameradan gelen görüntü DVR'a aktarılınca; DVR lar çeşitli sıkıştırma formatlarını (H264, H265 vb ) kullanarak içlerinde bulunan hard disklere kayıt alırlar. Bu kayıtların kapasitesine bağlı olarak DVR lara alınacak Hard disk sayısı hesaplanır. Bu görüntülerin kaç gün ve süre ile tutulması planlanarak Hard disk kapasitesi ve maliyetleri planlanır.
Kullanıcıların isteği üzerine, uzaktan izleme imkanı için DVR lara Modem bağlanarak İnternet üzerinden izleme yapıla bilinir. Bunun için ilk olarak DVR Modem arasına network kablosu bağlanır. Bu bağlantı sırasında İnternet üzerinden çıkış yapacağı için belli bir port açılır. Bu port üzerinden İnternete çıkış yapan görüntüler yine cep telefonu uygulaması üzerinden görülebilme yetkisi verilir. Analog kamera sistemi eski bir teknoloji olmasına karşın halen ihtiyaçları karşılamaya devam etmektedir. Maliyet düşüklüğü yüzünden bir çok kullanıcının tercihi olmayı da sürdürmektedir.
Analog Kamera Sistemleri IP kamera sistemlerine göre eski bir teknoloji olsa da halen kullanılabilmektedir