Proje & Keşif & Teklif İçin ;

 • 0312 425 27 47
 • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Güvenlik Kamerası Kurulumu

 • CCTV Güvenlik Kamerası Montajı Planlanırken
  Öncelikle ihtiyaçlar net olarak belirlenmelidir, sonrasında kamera sistemi montajı yapılacak fiziki alan için cihaz seçimine geçilir. Uygulama etmenleri değerlendirilmesi akabinde en yüksek fiyat-kalite değerine sahip mühendislik çözümleri hazırlanır.

  Kamera sistemi montajı yapılırken, kurulum ekibinin iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almış deneyimli çalışanlardan oluşması çok önemlidir, kamera sistemi kurulan alanda tüm güvenlik riskleri değerlendirilerek işe başlanmalıdır. ip kamera sistemi kurulumu için kullanılan ekipmanların tam olarak teklifte geçen niteliklere sahip olması ve planlanan proje kapsamında uygulandığı takip edilmelidir.

  Kamera sistemi montajı tamamlandığında oluşturulan projenin; ip kamera sistemi kurulumu, ev kamera sistemi kurulumu, kablosuz kamera sistemleri kurulumu gibi montaj yapılan alanlarındaki kamera görüntülerinin net ve akıcı şekilde izlenmesi, izlenebilen kamera görüntülerinin aynı kalitede ve akıcılıkta kayıt edilebilir olması, kayıt edilmiş olan kamera görüntülerinin çok kolay ve hızlı bir şekilde yedeklenebilir olması sağlanmış olmalıdır.

  Hatalı CCTV güvenlik kamerası montajı sonrası karşılaşılabilecek problemler;
  * Güvenlik kamerası kurulumu ile kameralardan alınan canlı görüntülerde kopmalar yaşanması ve kalite problemlerinin yaşanması,
  * Kayıt edilmiş kamera görüntülerinin düzenli kayıt edilememesi veya düşük kaliteli kayıt yapması,
  * Gece görüşlü infrared kameraların hem canlı hem kayıt edilmiş görüntülerin gece görüşlerinin olmaması,
  * Kamera görüntülerinde kişi yüzleri ve detayların tam tespitinin sağlanamaması,
  * Özel bir durum sonucu görüntü kaydı alınmak istediğinde kamera görüntülerine ulaşılamaması,
  * Güvenlik Kamera görüntülerinde parazit ve hareler oluşması,
  * Kameraların ters ışık, güneş ışığı gibi ışık kaynaklarınadan kaynaklı görüntülerde parlamalar oluşması,
  * Kamera görüntü kaydının geriye dönük kısa süreli olması,
  * Tüm güvenlik kamera sistemininde donmalar ve klitlenmeler yaşanması;
  * Sistemdeki kamera görüntülerinin internet üzerinden çok yavaş veya hiç izlenememesi;
  * Kamera sisteminindeki görüntülere ulaşmaması gereken kullanıcıların ulaşması yönünde güvenlik açıkları oluşması;

  Güvenlik kamera sistemi kurulumu yatırımı yapıldığında amaçlanan; yapılan yatırımın istenen görevleri kusursuz yerine getirmesi ve yukarıda belirtilen problemlerin yaşanmaması için doğru firma ve doğru çözümlerin tercih etmek oldukça önemlidir.

  Doğru firma tercihinde ise belirlenebilecek temel kriter, Tercih edilecek güvenlik kamera kurulum ve montaj firmasının geçmiş referanslarının ve kaç yıldır sektörde olduğunu belirlenmesi olmalıdır.

  Firmaların yapabileceği iş çeşitleri; ip kamera kurulumu, analog hd güvenlik kamerası kurulumu, ahd kamera sistemi kurulumu, çevre güvenlik kamerası montajı ve kamera sistemi kurma, eve kamera kurulumu, ip kamera montajı şeklinde çeşitlendirilebilir.