Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Uzak Mesafe Görüntü Aktarımı

Uzak Mesafe Görüntü Aktarımı

Uzak mesafe görüntü aktarımı sadece kablosuz yani wireless ile olmuyor 5G teknolojisi sayesinde bu mesafeyi artırmak mümkün. Günümüzde video veya görüntü aktarımı artık 5G teknolojisi sayesinde yapılabiliyor. Ev ve  İşyeriniz de iç ortamda kablosuz teknoloji sayesinde; wireless ile kameralarınızı kayıt yapan ağa veya kayıt cihazına bağlamanız mümkün. Bazen bu mesafe asansör boşluklarında fabrika kapalı alanlarında sıkıntı yaratsa da güzel bir çözüm olarak bize yardımcı oluyor. Bu mesafeler en iyi şartlarda alıcı ve verici cihazların birbirini gördüğü durumlarda 200m 3000m ye çıkması mümkün. Etraflarında sinyal önleyici veya kötü hava şartları gibi etkenlerden bu görüntüyü her zaman net ve kesintisiz alınamıyor. 300m ve üzeri durumlarda 5G teknolojisi kullanan, video görüntü aktarımı teknolojisi devreye giriyor.

5G video aktarımı sayesinde, kamera görüntüleriniz ana merkeze aktarılabiliyor. Bu aktarımı çeşitli topolojiler sayesinde noktadan noktaya, noktadan noktalara veya köprü kurarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu topolojiler sayesinde görüntü aktarım mesafeniz 5 ile10 km lere kadar çıkması mümkün.

Uzak mesafelere kamera kurulumu kullanım alanları nerelerdir?

Yüksek katlı binalar, yakın mesafede bulunan karşılıklı binalar, Birbirini gören mesafesi 3 km yi geçmeyen binalar, kule vinçler, doğa ve şebeke dışında kalmış yapılar ( Güneş enerjisi ile elektrik sağlaması şartıyla) , Arazi şartları kablo çekimine müsaade etmeyen yangın kule, fener, çiftlik, Minare vb yapılar.
  

Bu sayede Orman yangınları daha yeni başlamışken müdahale şansımız olabilir. Kule ve yüksek binalardan görüntü alınarak istenen yere aktarım yapılabilinir. Korunması zor alanlarda kablo çekimi sıkıntılı ortamlarda bu çözümü kullanılabilinir.  

  

 

Uzak Mesafe Görüntü Aktarımı ile kablo çekilemeyen bina ve tesisleriniz de kablosuz su ve yağmur geçirmeyen video linkler ile görüntünüzü kayıt edebilme şansı yakalarsınız.