Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Kamera Sistemleri Kablosuz

Kablo kullanımından kaçınan, bazı güvenlik kamerası müşterileri kablo kullanmanın mümkün olmadığı durumlarda, maliyet düşürmek için Kablosuz kamera sistemi kullanmaktadırlar. Devamlı bir güç kaynağına ihtiyaç duyan Kablosuz kamera sistemleri açık görüş dış ortamlarda 150 m yi geçmeyecek mesafelerde etkin kullanılmaktadır. Açık görüşü olmayan yada bağlantı yapan cihazlar arasında engel olan durumlarda kablosuz kamera sistemi kullanılmamaktadır. Yine hava durumuna göre örneğin yağmurlu veya karlı durumlarda, kablosuz çekim gücü değişkenlik göstermektedir.

Kablosuz Kamera sistemlerinin, kablolu kamera sistemlerdeki gibi gece görüşlü modelleri bulunmaktadır. Dış Ortama uygun kablosuz kamera sistemleri size aynı şekilde geceleyin net görüntü sağlayabilmektedir.

Kablosuz sisteminde  artı ve eksileri bulunmaktadır. Eksi yanları stabil olmayan bağlantı sağlaması, hacklenmeye müsait olması, Pil bitmesi , IP adresleri alınması sırasında profesyonel desteğe ihtiyaç duyulması, parazitlere maruz kalmasını sayabiliriz. Artı yönleri ise kablo gibi aşınma, fiziki kopma ve dış müdahalelerden etkilenmemesi, daha hızlı kurulum yapılabilmesi, mobil olarak başka bir yere rahatça taşınabilmesi, Güç kaynağının gitmesi halinde pilleri ile halen çalışabilmesini sayabiliriz.

Bunların yanında kurulum yaptığınız sisteme göre ev veya işyeri dışından bağlanarak izleyebilir olmanız Çağımızda Güvenlik kameralarının önemini bir kez daha göstermektedir. 

Kamera Sistemleri Kablosuz test ve keşifleri için Ankara ilinde bulunan Profesyonel çözümler sunan İnterno Mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz