Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Hd Kamera Sistemleri

HD Kamera sistemleri, ilk kameranın kullanılmasından bu yana en güzel görüntünün alınabilmesi amacıyla gelişti ve gelişmeye devam etmekte. Şu an kullanılan 8K UHD yani  7680x4320 piksel demektir. 33milyon pikselin sizin için görüntü hazırlaması inanılmaz bir gelişmedir. Tabi HD Kamera sistemleri bu ilerlemeye hemen  gelmedi. İlk zamanlarda çıkan kameralar siyah beyaz bir görüntüye sahipti. Zaman içerisinde bu renkliye, Gece görüşüne ve HD kalitesine kadar ilerledi. 

Analog ve IP Kamera sistemleri artık HD Görüntüler verebilmekte. Analog kameraların kullanmış olduğu koaksiyel kablo nedeniyle Yüksek çözünürlüklü görüntüleri taşımada zorluk yaşamakta. Bu yüzden IP Kameraların kullanmış olduğu kablo sistemleri nedeniyle görüntü aktarımları daha güzel sonuçlar vermekte. Tabi kameraların gelişmesi, kablo veri transferi ve Yüksek çözünürlükte  kayıt yapabilme özelliğine sahip kayıt cihazlarının gelişmesi ile mümkün oldu. Bir Kamera sisteminizin gücü ve hızı o sistemde çalışan en zayıf ve yavaş cihazın hızına eşittir.  Örneğin ne kadar güçlü kameralarınız olsada ne kadar güçlü kablo veri gönderme hızınız olsada ; kayıt cihazınızda çalışan küçük depolama ünitesi yüzünden sadece bu depolama ünitesine kayıt yaptığınız kadar güncel ve kaliteli bir sisteme sahip olabilirsiniz. En az bir hafta kayıt tutabilen ve görüntüleri saklayabilen bir Depolama ünitesi sizin ihtiyacınızı karşılayabilecektir. 

HD demek High Definition kelimesinden gelmekte "yüksek kaliteli " anlamındadır. Eskiden yatay piksel 720 (SD) iken HD ile 1080 piksele çıkmıştır. HD video formatı ayrıca yeni en boy oranlarınıda kullanmaya başladı. Bu format 16:9 (5:4 veya 4:3 yerine geldi) dur. kare hızı da 25 fps den 30,50,60 olarak standartlaştırıldı. 

Görüntü kamerası üreten firmalar, görüntü sensörü teknolojisini geliştirmeye devam etmekteler. Üreticilerin 10MB çözünürlüğü üstünde geliştirdikleri kameralar sayesinde daha geniş alanları görmeye ve izlemeye başlayacağız. Bu teknolojik gelişmeler ürünlerin daha ekonomik fiyatlara gelmesini de sağlamakta. 
HD Kamera Sistemleri günümüzde ev ve işyeri kullanıcıları için vazgeçilmez bir teknoloji olarak ilerlemeye devam ediyor