Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Ev Kamera Sistemleri Kablosuz

Evinizin güvenliği önemlidir. Bunu yapabilmeniz artık eskisinden çok daha kolay. Duvarları delmeden, Kablolama yapmadan uzun kurulum zamanları geçirmeden evinize kamera sistemi kurmanız mümkün. Bunun en büyük sebebi kablosuz kameraların artık piyasada bulunması ve maliyetlerinin düşmesi.

 

Kablosuz Güvenlik Kameraları: Bu kameraların isminden de anlaşılacağı gibi kablosuzdurlar. Kayıt sistemine , aldıkları görüntüyü Wifi üzerinden gönderirler. Radyo dalgaları ile ulaşan görüntü Kayıt sisteminde saklanmak üzere kaydedilir.  Kablosuz ev kameralarını çalıştırmak için sadece bir güç kaynağına bağlamanız gereklidir. Bu güç kaynağından beslendikleri sürece görüntü göndermeye devam ederler. Şehir elektriğinin  gittiği durumlarda UPS beslemesinden enerji alabilirler. Elektriğin olmadığı yada kablolamanın yapılmasının zor olduğu alanlarda güneş enerjisi ile besleme yapıla bilinir. Artık çevre dostu bu ürünlere de sık sık rastlıyoruz.


Kablosuz Kameraların Avantajları: Kablosuz kameralar hızlı kurulurlar. Ekstra bir kablolama yapılmasına ihtiyaç yoktur. Sök tak sayesinde esnektirler. İstediğiniz yere tekrar götürüp kurabilirsiniz. Dış dan müdahale yapmak için ( kablo kesmek vb) daha korunaklıdırlar. İçinde bulundurdukları sd kartlar sayesinde kayıt sistemine bile gerek duymadan kayıt tutabilirler. İnternet ortamından online izlenebilirler. Bulut teknoloji ile bu aldıkları görüntüyü buraya aktarabilirler. 

Kablosuz Kameraların Dezavantajları: Görüntüler etrafta oluşabilecek parazitlenmelerden ( Mikrodalga, elektrik akımı vb) etkilenebilir. Yeterli güvenlik şifresi kullanmaz iseniz, hackerlar kameranızı izleyebilirler. Ev içerisinde fazla duvar olan yerlerde görüntü de gidip gelmeler yaşanabilir. İç ortamlarda 30 metre Dış ortamda ise en fazla 100 metrede etkilidirler. Yüksek mesafelerde etkili değildirler. Kablolu kameralardaki gibi stabil kesintisiz görüntü veri aktarımı olmaz. dalgalanmalar yaşanabilir. Eğer pille çalıştırıyorsanız; Sık sık değiştirmek zorunda kalırsınız.

Avantaj ve dezavantajlarına göre en önemlisi evinizle bütünleşip bütünleşmediğidir. Fiyat performans olarak halen en çok tercih edilen Wireless ( Kablosuz) kameralar uzun bir zaman çözüm olmaya devam edecek gibi görülüyor. 


Ev Kamera Sistemleri Kablosuz kameralar sayesinde güvenliğinizi artırmak rahat ve güvenli bir ortam sunmak için  tasarlanmıştır