Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Kablosuz Kamera Kayıt Sistemi

Kablosuz Kamera Kayıt Sistemi bir radyo bandı aracılığıyla kablosuz bir alıcıya video ve ses sinyali ileten kapalı devre televizyon (CCTV) kameralarıdır. Kablosuz Kamera Kayıt Sistemi artık çağımızın vazgeçilmezidir. Haberleşmeyi  radyo bandı ile ses ve video sinyali ile sağlarlar. Çoğu kablosuz güvenlik kamerası, güç için en az bir kablo bağlantısına ihtiyaç duyarken; kablosuz kamera sisteminde kablo ihtiyacı yoktur. Bunun yerine radyo bandı tercih edilir. Veri transferi de bu şekilde yapılır. Böylece kablo maliyeti ortadan kalkmış olur. 

Bununla birlikte; kablosuz kameralar enerjilerini, pil yardımından yada POE switchler den gelen enerji ile sağlarlar. Son zamanlarda kameraların bu enerji ihtiyacı güneş panellerinden sağlanmaya başlamıştır. Montajları kolay yapılmaktadır. Çünkü ayrı bir bağlantı kablosuna ihtiyaç istemez. Tüketicilerin oldukça popüler tercihleri arasında olmasının sebebi de budur. Kullanım ve erişim kolaylığı, yüksek mesafe olmadığı sürece internet üzerinden kesintisiz haberleşme yapması sayesinde tüketicilerin ilk tercihi olmayı sürdürmektedir. 

Avantajları: Bireysel kameraların maliyetinin düşük olması, Birden fazla bağlantı yapabilme imkanı.
Dezavantajları: Evde çalışan diğer Mikrodalga fırın vb kablosuz çalışan diğer araçlarla parazitlenme yapabilmektedir. Bu parazitlenmelere hassastırlar. Bir diğer dezavantajı da kameraların ne kadar sinyal gücü gönderdiğini gösteren bir cep telefonu çubuğu gibi göstergeleri yoktur. İletim gönderme gücü tam olarak görülememektedir. 

Ev kullanıcılarının rahat kurulum yapabilmesi, kablolama işçiliği gerektirmemesi , birden fazla ürünü tek bir kayıt cihazına bağlayabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir. 

Kablosuz Kamera kayıt sistemi video/ses iletiminin  radyo bandı aracılığıyla yapıldığını ifade eder.