Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Eve Kamera Sistemi

Eviniz sizin sığınağınız gibidir. Sizden habersiz kimsenin buraya girmesini istemeyeceksinizdir. Evinize girişi kontrol altında tutabilmenizin iki yolu vardır. Birincisi kamera sistemi ile izlemek, ikincisi ise güvenli kapı geçiş sistemleri ve alarm taktırmaktır. İstenmeyen ziyaretçileri caydırmak için en kolay yol tüm anları kontrollü şekilde izleyebileceğiniz ve kayıt altına alabileceğiniz, ev güvenlik kamera sistemidir. 

İyi bir Ev güvenlik kamera sistemi nasıl olmalıdır? 

İlk olarak evinizde yapacağınız keşifle kaç adet kameraya ihtiyacınız olacağını belirlemelisiniz. Bunun için Ankara da bulunan Profesyonel güvenlik kamera danışmanlığı yapan İnterno Firmasıyla bağlantıya geçebilirsiniz. Bu yapılacak keşif de istenmeyen ziyaretçilerin ve hırsızların sizin evinize nasıl girebileceğini düşünmeniz gereklidir. Ön ve arka ev girişleri dışında, yan giriş pencereleri , bodrum camları, eğer otopark var ise buna giriş durumları ve aracınızı park ettiğiniz alanı düşünerek planlamanız gereklidir. Ev içinde ise, ortak yaşam alanlarınız, evinizde bulunan değerli eşyalarınızın olduğu alanlar kamera sisteminizde kullanılacak kamera sayısını belirleyecektir. Buralarda kullanılması gerekli kameraları profesyonel destek alarak ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Her kameranın her yere takılamayacağını bilmelisiniz. İç veya dış ortam olması, kablolu veya kablosuz bağlantı yapıla biliniyor olması, görmek istenen alanın geniş veya uzak görebilen lens gerektirmesi, bütçe dostu olması keşif sonrası, yapılacak ihtiyaç kamera belirlenmesinde, önemli konulardır. En uygun fiyata en az kamera ile stabil çalışan aylık ekstra bir maliyeti olmayan kamera sistemi en iyi kamera sistemidir. En az 10 gün kayıt altına alına biliniyor olması da yeterli olacaktır. 

Sizin dışardan internet üzerinden online izleyebilir olmanız veya ev içerisinde iken kapıya gelen kargo personelini görebiliyor ve kamera üzerinden konuşuyor olmanız yeni çağın nimetlerindendir. Bunlara akıllı algılama, renkli gece görüşü, ses kameralarını da ekleyebiliriz. 

Evinizde kullanılan kameralar 7/24 çalışabilmeli ve kayıt alabilmelidir. Bu kayıtların net olabilmesi için özellikle iyi kamera seçimi önemlidir. Ayrıca kamera izlenen bölgedeki ışık durumu, gece görüşünüzü etkileyecektir. Tüm karanlık kalan alanlara kameranıza direkt gelmeyen aydınlatma ışıkları ekleyin. Bunların sensörlü olması yaklaşan hırsızları hareketle çalıştıkları için caydırıp kaçıracaktır. 

Eve kurulan Kamera sistemlerinin fiyatları nedir?

Bu eve kurulacak kamera sistemine, IP kamera veya CCTV olmasına, Kayıt alınabiliniyor olmasına , kullanılacak kamera sistemine, kablolama masraflarına göre değişkenlik göstermektedir. Kabaca 275$ dolar ile 4.000$ arasında rakamlara mal olmaktadır. Bu rakamlar evinizin durumuna, kablolama ihtiyacına ve kullanılacak kameraların kalitesine göre azalıp çoğalabilir. 


Eve Kamera Sistemi Ankara da size en uygun rakamlarla kaliteli hizmet veren güvenlik firması olan İnterno Güvenlik ile iletişimde kalın