Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

İşyeri Kamera Sistemleri

Birçok işveren, genellikle hırsızlığı önlemek veya çalışanların gerçekte ne yaptığını izlemek için işyerinde işyeri kamera sistemi ve video gözetimi kullanmaktadır. Şirketin meşru bir izleme yapma ihtiyacı olduğu gözetim altındaki alanlar, halka açık olduğu ve çalışanların çekimden haberdar olduğu sürece, bu uygulamaların bir mahkeme tarafından onaylanması muhtemel olmaktadır. Ancak filme çekmek gizlilik haklarını ihlal edebileceğinden, işverenler çizgiyi aşmamak için çok dikkatli olmalıdır.

Çoğu çalışan, işyerine dışarıdan gelebilecek hırsızlıklara karşı koruma sağlamak için video gözetimi yapmasına aldırmamaktadır. Örneğin, kapıdan giren veya kasanın önünde duran herkesi kaydeden bir işyeri kamera sistemi olabilir. Peki ya kendi çalışanlarını hırsızlık yaparken yakalamaya odaklı işyeri kameraları kullanan işverenlere sıklıkla karşılaşılmaktadır. Çalışırken çalışanların video gözetimi olabilir ancak banyolardaki veya soyunma odalarındaki kameralar önerilmemektedir.

İşverenlerin yarısından fazlasının hırsızlık, şiddet veya sabotajla mücadele etmek için işyerinde video gözetimi kullandığı bilinmektedir. İşverenlerin %64'ü, çalışan performansını izlemek için video gözetimi kullanmaktadır.

İşyeri kamera sistemi kurulumu yapmayı düşünülen yerlerde yapılacak ön keşif çalışmalarında hassas noktalar göz önüne alınmalı ve ileride kanuni bir sıkıntı oluşmaması adına gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu türde hassas konuların firmamız tarafından titizlikle ele alınacağınızdan kuşkunuz olmasın, ekibimiz gerekli bilgilendirmeleri konu ile ilgili departmanınıza iletecektir.

İşyeri Kamera Sistemleri işyeri kamera fiyatları için İnterno Ankara'da en iyi çözüm sunan firma.