Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Full Hd Kamera Sistemleri

Analog kamera sistemleri günümüz teknolojisinin gelişmesi ile halen bizlere çözüm olmaya devam ediyor. CCTV dünyasına HD görüntünün gelmesi ile tüm dünyada güvenlik kamera ihtiyacı hisseden kullanıcılar için vazgeçilmez oldu. Analog sistemin buraya gelebilmesi zaman içerisinde gerçekleşti. 

Görüntü boyutu piksel dediğimiz bir ölçü birimi ile hesaplanmaktadır. Buna göre bir görüntü karesinin en ve boyundaki piksel sayısı onun görüntü kalitesini göstermektedir. Standart olan bu ölçüler, örneğin Yüksekliği 720 piksel, eni 1280 piksel olan görüntü toplam 921.600 pikselden oluşmaktadır. En ve Boy çarpımı sayesinde çıkan bu sayı , kare içinde bulunan küçük nokta yani pikselleri temsil etmektedir. Bu kare içinde ne kadar piksel fazla olursa o kadar net bir görüntü alınabilinir. 
Zaman içerisinde bu piksel sayıları artmaya devam etti. Alınan görüntüdeki karenin yüksekliğindeki rakam o görüntünün kalitesini temsil etmeye başladı. 480p, 720p,1080p gibi. 720 p yaklaşık Bir milyon pikseli barındırdığı için (High definition )HD olarak adlandırıldı. İlerleyen zamanda karenin içindeki piksel sayıları arttı ve Full HD dediğimiz FHD, QHD ve UltraHD olan UHD piyasaya girdi. 4K, 8K isimleri de artık telafuz edilmeye başlandı. 

Analog kameralarda bu gelişmelerle birlikte görüntü kalitesini artırdı. 4K görüntüler alabilen kameralar piyasaya girmeye başladı. Sizlere dikkat etmeniz gereken bir konuyu tekrar hatırlatmak isteriz. Aldığınız Kameranın analog veya IP kamera altyapısında çalışmasına ve DVR 'ınıza uyumlu olması son derece önemlidir. 4K aldığınız bir IP kamera DVR'ınızda çalışmayacaktır. Bunun gibi konularda danışmanlık hizmeti veren İnterno mühendislik ile bağlantıya geçmenizi öneriyoruz. 
Full HD Kamera Sistemleri barındırdığı görüntüler sayesinde ev ve işyerlerimizde güvenlik ihtiyacımızı karşılamayı sürdürüyor