Proje & Keşif & Teklif İçin ;

 • 0312 425 27 47
 • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri

Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri hiçbir bağlantı kablosu kullanmadan haberleşen, bağımsız çalışan kameralardır. Kamera görüntülerinin kablosuz iletilmesi gereken iç veya dış ortamlarda kullanılabilen kamera çözümleridir. Günümüzde yüksek çözünürlüklerde uzak mesafelere sorunsuz şekilde görüntü aktarabilen ve ip kamera teknolojisi ile entegre çalışabilen sistemlerdir.
Wireless IP Kameralar NVR ile iletişimlerini RF (radyo frekansı) üzerinden yaparlar. Daha sonra göndermek istedikleri kayıt verilerini yada dahili depolamalarına ya Bulut dosyalarına yada Kayıt Sistemlerine aktarırlar.


Kablosuz kamera sistemleri kablosuz aktarım ve gözetim noktalarının dağılım noktalarına göre görüş açısını önemli ölçüde genişletir. En sık kullanılan kablosuz kamera aktarım yöntemi WLAN (Kablosuz LAN) dır. WLAN teknolojisi tatminkar parametrelerle çok yüksek mesafeler söz konusu olduğunda dahi ucuz veri aktarım sistemi oluşturabilmeyi sağlar. Çoğu ülkede kablosuz sistem kurarken uyulması gereken kurallar vardır. Veri aktarım cihalarının izin verilen frekans bantları 2.4Ghz ve 5Ghz olarak sınırlandırılmıştır. Bu frekansları kullanan standartlar arasında 802.11a, 802.11g, 802.11n, 802.11ac ve en güncel 802.11 wifi kablosuz veri katarım standartlarını sayabiliriz. Veri aktarımında standartlarından aynı frekansta, 802.11n ile 450mbps maximum hıza ulaşılabilirken, 802.11ac ile 1300mbps hızlara ulaşmak mümkün olmaktadır.  Veri aktarım hızını belirleyen en önemli faktörler içerisinde aktarım standardını sayabiliriz.

Kablosuz Kameraların iletim menzili kaç metredir?
Bu ortamın durumuna göre değişkenlik gösterir, düz ve temiz bir görüş var ise yaklaşık 500 metreden iletim sağlar. Bir iç ortamda da 150 metreye kadar çekim sağlayabilir. Ancak bu mesafeler maksimum rakamlardır. Kesintisiz ve güvenilir bir bağlantı için temiz direkt bir görüş olması ve 50 metre geçilmemelidir. 
 
Kablosuz Kamera nasıl kurulur?
IP Kamera Network sisteminde ; IP Numarası alarak çalışır. Bunu ister otomatik al şeklinde tanıtabileceğiniz gibi. Sabit bir IP vererek de tanıtabilirsiniz. Sabit bir IP vermekle daha sonra bağlandığınızda kayıt altında olduğundan stabil ve güvenli çalışmasını sağlayacaktır. ayrıca otomatik olarak alınan ve çakışan numaralardan da bu şekilde kurtulmuş olursunuz. Örneğin IP grubunuz 192.168.0.0 ise, kameranızı 192.168.0.10 yapabilirsiniz. Tabi bunu yapabilmeniz için çalışı vaziyette olan Modem, kamera ve kayıt cihazınız aynı IP Grubunda olmalı ve explorer'ınızdan size Kullanma kılavuzunda verilen IP yi girmeniz gerekir. kullanıcı ve şifre kısımlarını doldurmanız. Daha sonrada IP kameranıza detaylı ayarları girmelisiniz.

Kablosuz Kamera Kayıt cihazı olmadan kayıt alabilirmi?

IP kamera üzerinde Ram yuvası var ise, SDRAM veya microsdram ile IP Kameranın hafıza kartını kullanarak kayıt tutabilirsiniz. Tabi bu kayıtları tutmadan önce Bilgisayar ara yüzünden detaylı ayarlamaları yapmış olmanız gerekir. Özetle İnternet olmadan kayıt cihazı olmadan IP kameranız bir sdkart yuvasına sahip ise kendi kendine kayıt yapabilir.1080p@25fps için, 32GB'lık bir mikro SD kart, kesintisiz olarak yaklaşık 40 saat kayıt yapabilir.1080p@20fps için, 32GB'lık bir mikro SD kart, kesintisiz olarak yaklaşık 3 gün kayıt yapabilir.

Mikro SD kartla depolama, döngü kaydı kullanır. Kart dolduğunda, videonun ilk kayıt ettiği saatini otomatik olarak siler.Kablosuz Kameralar enerjiyi nasıl sağlarlar?
Kablosuz kameraların enerjisi 2 yolla sağlanır. Birincisi elektrik adaptörü ile şebeke hattından gelen enerjidir. Diğeri de Bataryadan yani pilden gelen enerji ile sağlanır. Batarya sarjını artık günümüzde Güneş enerjili kameralar ile sağlamaktayız. Ancak bu kameralar uzak mesafelerde 4G ve 5G teknolojisi kullanır.
                              

Veri aktarımda mesafe söz konusu olduğunda aşağıdaki etmenleri sayabiliriz;

 • Cihazın çıkış gücüne

 • Kablo güç kaybına

 • Anten kazancına

 • Cihazın duyarlılığına

 • Antenler arası güç kaybına

 • Diğer cihazlarla olan frekans çakışmaları

Wlan teknolojisinin avantajları;

 • Kurulumdaki esneklik ve hareket halindeyken bile çalışabilmesi

 • Kablo ile ağ kurmanın imkansız yada pahalı olduğu durumlarda bile iletişimi sağlaması

 • Kolay modifikasyon ve ağ genişlemesi

Wlan teknolojisin dezavantajları;

 • İyi kalitede ve güvenilir bağlantı için profesyonel desteğe ihtiyaç duyması

Kablosuz kamera sistemleri fiyatları söz konusu olduğunda, kablosuz optik sistemler gibi teknolojiler yerine WLAN teknolojisinin maliyet avantajları söz konusu olduğunda daha avantajlı bir konumda bulunmaktadır. Kablosuz kamera sistemlerini Ankara ilinde en doğru kablosuz kamera altyapısını kullarak en stabil ve dayanıklı ürünleri müşterilerimizle 7/24 teknik desteğimizle beraber 10 yılı aşkın süredir buluşturmaktayız.

Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri fiyatları en uygun olarak Ankara da İnterno Mühendisliği arayınız.