Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Görüntülü Kamera Sistemleri

Görüntülü Kamera Sistemleri kameralar ve görüntüleme araçlarının  tümüne verilen addır. Bu sistem yaklaşık 5 ana parçadan oluşmaktadır.
İlk olarak gerekli olan kameralardır. İkinci olarak video görüntülerini kayıt etmek için kullanılan bir depolama sitemidir. üçüncü parçayı güç kaynakları ve kablolar olarak sayabiliriz. Dördüncü parça ise video kayıt yazılımı ve donanımıdır. Son parça ise video izlemek için gerekli bir video monitörüdür.  Bu sayılan parçalar analog veya IP olmasına yada kullandıkları teknolojilere göre farklılık göstermektedir. Kamera sistemlerinin uyumu son derece önemlidir. Örneğin bir Analog kamera bir IP kayıt cihazında çalışamaz. Teknolojileri ve altyapıları farklıdır. Bu tür sistemler için Ankara İlinde bulunan İnterno Mühendislikten yardım alabilirsiniz. Bu tür danışmanlık yardımı sayesinde hem iş hem de maddi kayıplara uğramamış olacaksınız. 

Her bir kamera sistemi eski veya yeni uyumluluklar gösterdiği için her bir sistem diğerinden farklıdır. Yine örnek vermek gerekirse 10 sene önce aldığınız bir SD analog sistem kamera, yeni analog HD kameralar ile uyumlu çalışmayabilmektedir. Desteklediği teknolojilere göre farklılık göstermektedir. 

Kamera seçimlerinde sisteme uygun olması ön planda olmalıdır. Sisteminizdeki altyapının ne üzerinde ne de ihtiyacınız olmayan bir özelliğe sahip bir ürün almamalısınız. Kameralar analog veya dijital sistemli olabilirler. Türlerine göre Dome, PTZ, zoomlu, Bullet veya mini kamera olabilirler. Termal görüntülü veya kızıl ötesi kamera olabilirler. Hatta plaka okuma kameraları bile farklıdır. Kameraların ses alıp göndermesi özelliği opsiyoneldir. Kayıt cihazları DVR veya NVR olarak farklılık göstermektedir. Yine içindeki yazılımlar sayesinde yüz tanıma, akıllı takip etme veya izleme imkanlarına sahip olabilirsiniz. Koaksiyel kablolar veya Cat kablolarınız farklı kamera sistemleri içindir.  eski tip TV ler veya Monitörler kablolar ve girişleri ile görüntüyü göstermektedir. Bunların kullandıkları formatlar yanında giriş çıkış parçalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. 
Görüntülü Kamera Sistemleri günümüzde hızla gelişmektedir Bu hızlı gelişmeleri Ankara ilinde bulunan İnterno Güvenlik ile takipte kalın