Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Sesli Kamera Sistemi

Güvenlik Kameraları ses kaydı tutabiliyor mu? Bunun cevabı evet. Günümüzde Kameraların ses kayıt özellikleri mevcut. Yazılım içinde ki menülerden bu özelliği kullanmanız veya kapatmanız mümkün. Kısacası bu özelliği kullanıp kullanmamak sizin isteğinize bağlı. Ancak işyerlerinde bu kayıtları tutarken işyeri çalışanlarından izin almanız gerekli.
Güvenlik kameralarının giriş çıkış kablolarında bazı ses (AUX Audio ) uçlar görürsünüz. Bu uçlar sayesinde kameranızda bulunan mikrofondan, ses dosyaları, Kayıt cihazınıza aktarılır. CCTV kamera sistemlerinde bu kaydın alınabilmesi DVR'ınız da ses girişi olmasına bağlıdır. Kayıt Cihazına gelen dosya arşivlenerek kayıt altına alınmış olur. Mikrofonların çalışması için kameranın yakınında bulunulması gereklidir. Aksi halde yeterli bir ses gelmeyecektir. Yine aynı şekilde kameranızda küçük bir hoparlör var ise; Bu işlemin tersini de yapmanız mümkün olur. Kayıt cihazınıza bağlayacağınız bir mikrofon veya ses dosyası ile kamera hoparlörüne dosyayı göndermeniz mümkün olabilir. Bu sayede kamera çevresindeki kişilerle konuşma şansı yakalarsınız. Günümüzde bu teknoloji artık video analiz programları sayesinde tetiklenerek (hareket sensörleri vasıtasıyla) otomatik olarak devreye giriyor. Yaklaşan bir şüpheli siren,ses ve ışıklarla uyarılarak bölgeye girmesi engellene biliniyor.
Güvenlik kameralarında ses kaydı alınması yasal engellere takılmış durumdadır. Suç durumlarında bu dosyalar mahkemeler tarafından istenebilmektedir. Yasal yükümlülüklerinizi öğrenmeden bu dosyaları işyerinizde kayıt altına almamanızı öneririz. Tüm hukuki ve profesyonel bakımdan güvenlik kameralarında ses kayıtları tutmak ve detayları öğrenmek için İnterno Mühendislikten yardım alabilirsiniz.
Sesli Kamera Sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak için İnterno Mühendislik ile İletişime geçebilirsiniz