Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Bina Kamera Sistemleri

Akıllı Bina uygulamaları çağımızın vazgeçilmezi. Bunlarla entegre çalışan kamera sistemlerinin de daha da ilerlemesi bekleniyor. Endüstri 4.0 da tüm yaşam alanlarımızda bulunan, tamamı akıllı donanımlara sahip sistemler birbiriyle senkronize çalışıyorlar. Endüstri 5.0 ise insansız bir teknoloji ve şimdiden bu teknolojiye insanlar tarafından kuşku ile bakılan bir çözüm sistemi. Görüldüğü gibi gelecekten kaçmamız mümkün değil. Buna uygun teknoloji altyapılarını şimdiden binalarınızda bulundurmanız artık kaçınılmaz.

Bügünlerde birçok şirket tek bir çatı altında binada kendi güvenliğini sağlıyor. Aynı Şekilde Kurumlar ve özel işletmeler toplu halde güvenlik hizmeti almak istiyorlar. Bunun sebeplerine bakacak olursak; düşük maliyet ve şirket güvenliğinin gizliliğini görebiliriz. Kurumlar , özel firmalar , özel konutlar binalarında sadece kendilerinin hakimiyetinde olan bu güvenlik hizmetini daha uygun buluyor.

Bina Kamera sistemimiz nasıl olmalı?

Aslında bu sistem sizin ihtiyacınız, bütçeniz ile doğru orantılı olmalıdır. Konu başlıkları olarak açıklayalım.
Yeni Teknolojiye uyumlu olmalı: Yeni kurulacak bir bina kamera sistemi kesinlikle yeni teknolojiye uyumlu, esnek ve artırılabilir olmalıdır. CCTV yerine IP sistemle çalışmalıdır. Tabi bunu yaparken altyapısında bulunan kablo altyapısının eskiliği, tutulacak dataların tekrar girilecek olması gibi göz korkutucu olaylar olsa da bu durum eninde sonunda yenilenme istediğinden çözümlenmelidir. 

Entegre Çalışmalıdır: Kamu veya özel şirketler planladıkları güvenlik sistemini oluştururken; İhtiyacı olan diğer hizmetlerle ortak çalışmasını da istiyorlar. Örneğin kapıya konulan bir yüz tanıma kamerası sayesinde, kapı geçiş sistemi ile entegre çalışarak, kapının açılması veya kitlenmesini sağlıyor. Böylece iş kaybı önlendiği gibi zaman tasarrufu da sağlana biliniyor. 

Tüm alan izlenebilir olmalı: Binanın güvenliği için ihtiyaç duyulan tüm alanların izlenebilir olması gereklidir. Tüm giriş ve çıkışları ile birlikte ihtiyaç durumuna göre katlar, bina demirbaşlarının ve güvenliğe ihtiyaç olan noktalarının 24 saat kesintisiz izlenebilir olması önemlidir. 

Artırılabilir olmalıdır: Örneğin şu an binanızda 24 adet kameranız var. 32 kamera ya kadar genişletilebilir olması gerekir. Bunun için kamera switch inizde boş yer olması ilerde karşılaşacağınız sorunların önüne geçecektir. 
Bina Kamera Sistemleri HD kameralar PDKS NVR kayıt sistemleri erken uyarı sitemleri ile birlikte çalışıyor