Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Cctv Kamera Sistemleri Ankara

CCTV Nedir?
Güvenlik amaçlı gözlem yapılması için kullanılan Kameralar, Kaydedici ve monitörden oluşan bir video kamera sistemidir.

CCTV nin Gelişimi

İlk CCTV sistemi rus fizikçi Leon Theremin tarafından 1927 yılında geliştirildi.  Yine Nazi Almanyası roket atışlarını izlemek için Siemens AG firmasına 1942 yılında CCTV kurdurmuştu. İlk CCTV lerde kayıt özelliği olmadığından devamlı görüntü aktarıyor ve bunun izlenmesi gerekli idi. Daha sonra kayıtlar büyük manyetik bantlı makara sistemlerine kayıt edilmeye başlandı. TV lerin gelişmesi, spor müsabakalarında canlı yayını ateşledi. Terör ve suç engelleme için kullanılmaya başlanması ile büyük bir artış gösterdi. Şu an Dünyanın en çok kamera sistemi kurulu olan ülkesi Çin. Tüm dünyada kurulu CCTV lerin Asya kıtasındaki yüzdesi %65. Sadece Pekin'deki Kamu CCTV kamera sayısı Bir milyon 250 bini aştı. 

Ülkemizde En çok Güvenlik kamerası İstanbul ilinde mevcut. Son kaynaklara göre sadece kamuda İstanbul daki CCTV kamera sayısı 110 bini geçiyor. Bu sayıya yeni gelen teknolojik IP kameralar ve Özeldekiler dahil değil. Ankara ilindeki CCTV kamera sayısı hızla bu rakama yaklaşmakta. 

CCTV Kullanım Alanları

İlk olarak Güvenlik hizmetleri için düşünülen Kamera sistemleri Günümüzde bir çok alanda kullanılmaktadır. 
Suç önleme ve çözümünde kullanılmaya devam edilmektedir. Kolluk kuvvetlerinde vücut üstü kamera taşınması artık rutin hale gelmiştir.
Trafik akışı izleme ile araç ve yaya trafiği izlenebilmektedir. Toplu taşımalarda araçların doluluk oranları bu şekilde planlanıyor.
Spor Etkinlikleri, konserler ve canlı yayınlar da kullanılmakta.
Çalışanların izlenmesi, ürünlerin taşınması, mutfak kontrolleri gibi bir çok alanda kullanılmaktalar.
Alışveriş merkezleri ve Okullarda yüz tanıma ürünler sayesinde yasaklı kişiler tespit edilebilmektedir.
Ev apartman ve özel alanlarda bu ürünlerin kullanıldığı alanlardır. 

Ankara da apartman ve sitelerde CCTV kamera sistemi istenilen yerlerde en ucuz fiyatları İnterno Firmasından almanız mümkün. 

CCTV Kamera Sistemleri Ankara da ucuz ve kaliteli olarak sizlere İnterno Mühendislik Firması tarafından sağlanmaktadır