Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Hareketli Kamera Sistemleri

Son yıllarda kamera sistemlerindeki hızlı gelişmeler onları vazgeçilmezimiz yaptı. Kameraların en efektif özelliklerinden biriside Harekete duyarlı olması. Hareketli ve harekete duyarlı kameralar sizin müdahalenize gerek kalmadan, dışardan gelen ısı değişiklikleri ile çalışmaya başlıyor ve istenen görüntüleri yakalayabiliyor. 

Hareket sensörlü kameraların çalışma prensibi şu şekildedir; İnsan ve hayvanlardan kısaca nesnelerden yayılan kızılötesi ısıları sensörler sayesinde yakalanır. Sensör bir ani ısı artışında kamerayı çalıştırmaya başlar. Isı artışları değişmediğinde kendiliğinden kapanır. İç ve dış kameralar aynı özellikte çalışırlar. 

Hareketli kameralar ile kameranın yönünü bakış açısını 360 derece değiştirmeniz mümkün. Hızlı gelişen teknolojide bunu insan müdahalesine gerek kalmadan gerçekleştirilebiliyor. 

Harekete duyarlı kameraların bir diğer faydası da ; Kamera kayıtlarının minumum sevide tutulmasını sağlamasıdır. Kayıt cihazında tutulan kayıtlar, sadece hareket algılandığında çalışıyor ve böylece kayıtların dosya büyüklükleri fazla yer kaplamıyor. Kayıtlarda sadece istenilen dosyalar bulunduğundan fazla depolamaya ihtiyaç duyulmuyor. 
Hareketli Kamera Sistemleri sayesinde ev ve işyerinizin etrafındaki tüm hareketlerden haberdar olun