Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Bebek İçin Kamera Sistemi

Bebek izleme Kameraları artık her bebekli ailede bulunmakta. İşlevsel olması, Portatif olması onları vazgeçilmez kılıyor. Bebeğinizin uykusuz durumu sizin de uykusuz kalmanıza yol açıyor. 24 saat 7/24 bebeğinizi kontrol etmeniz mümkün olmadığı gibi sizin içinde yorucu oluyor. Onun gelişimini bu tür kameralarla kayıt altına almanızda mümkün. İlerde büyüdüğünde bu kayıtların değeri paha biçilemez. Aynı şekilde sizin içinde bu işlevsel bebek izleme kamera sistemi altın değerinde. 
 

Bebek kamerası alırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

1. Kamera ve izleme monitörü bağlantısı: Her bebek kamerası kendi monitörüne bir radyo frekansı ile bağlanır. Bu şekilde sizde kablolama veya bir network tanıtma ihtiyacı olmadan bu ürünü kullanma fırsatı yakalarsınız. Bu frekansın insan ve bebek için zararlı olmaması gereklidir. Bu kamera sistemleri genellikle 2.4 GHz FHSS kullanmaktadır. Bu Frekansın SAR radyasyon oranı  5G den oldukça düşüktür. Son yapılan araştırmalarda WLAN sistemin yaydığı düşük SAR değerinin insan sinir sistemine etkisi görülmemiştir. Hücre zarı kanalları ve moleküler etkisi de  tespit edilememiştir. Almanya gibi önemli ülkelerde mevzuatlarında 3GHZ altında yayın yapan cihazlara izin vermektedir. 
Bebek monitörü bebeğe zarar verirmi zararlımıdır? sorusuna böylece hayır cevabını verebiliriz. 

2. Görüntü kalitesi: Bebeğinizi en az 720p kalitede izlemeniz sizin için yeterli olacaktır. Bebek izleme monitöründe bu özellik olmasına dikkat edin. 

3. Kamera üzerinde ki Hoparlör ve mikrofon kalitesi ne olmalı?
 Bu özellik bir çok kamerada farklılık göstermekte bir çoğunda sadece mikrofon bulunmakta. Bu mikrofonun iki yönlü olması size bebeğinizin yanına gidinceye kadar büyük bir avantaj sağlayacağını hatırlatalım. Böylece daha yanına gitmeden bebeğiniz ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Hoparlör özellikli modeller le sesinizin bebeğinize ulaşması dışında müzik dinlemesini de sağlıyor olacaksınız. 

4. Pil ömrü ne olmalıdır? Genellikle full çalışma durumlarında 4 saat ile 12 saat arasında görülmektedir. Bunun sizin durmadan pil değiştirme durumlarına yol açmasından değerli olduğunu hatırlatmak isteriz.

5. Aksesuarları ve ek özellikleri:
2 veya 4 kameralı olanları, tavana ışık gösterisi yapanları, monitöründen yaklaştırma yapanları mevcuttur. En önemlisi oda ısı ve nem oranlarını göstermesi sizi bilgilendirmek için değerlidir.

Bebek İçin Kamera Sistemi Türkiye de Ankara da artık kullanılmaya başlanmasının en büyük nedeni rahat kullanışlı ve sizi rahatlatan bir ürün olmasıdır