Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Daire Kamera Sistemleri

Bir apartman veya site her zaman suçluların gözde hedefidir. Site sakinleri de bu durumun site yönetimi tarafından çeşitli güvenlik kamera hizmetleri ve farklı çözümlerle çözmüş olmasını bekler. Toplu görüntülü diyafon sistemleri planlar, kartlı geçiş sistemleri tasarlayarak yabancıların siteye girmesini engeller. Bu kartlı geçiş sistemleri bazen bir küçük anahtarlık şeklinde cipler olduğu gibi, kartlar, anahtarlar, parmak izi ve yüz tanıması yapabilen biyometrik cihazlar, şifre girişi yapılabilen kart okuyucu sistemler,  hatta mobil telefonlarla kimlik doğrulama sistemleri olabilmektedir. Tüm bunların amacı siteye izinsiz girişlerin ve hırsızlığın önlenmesidir.Bu yapılan veya yapılmayan güvenlik hizmetleri sitede bulunan dairenizin değerini katlayabildiği gibi düşürebilecektir. Site veya apartmandaki daireniz hırsızların hedefi olmaktan çıktığında sizde kendinizi daha güvende hissetmeye başlayacaksınız. Bazı durumlarda site yönetiminin veya apartman yönetiminin aldığı güvenlik hizmetleri sizin beklentilerinizi karşılamayabilir. O zaman kendi dairenizin güvenliğini kendiniz sağlamak zorunda kalırsınız. Bu durumlar için sizlere birkaç önerimiz olacak. 

Daire Kamera sistemi kurulurken dikkat edilmesi gereken konular. 

* Görüntülü diyafon sisteminiz var ise, yeni alacağınız kamera sisteminin de bununla bağlantılı çalışmasına özen gösterin. Bu şekilde dış kapı önünü veya site etrafını gösteren kameralara da ulaşma fırsatı yakalarsınız. 

* Dairenize girişi yapılabilecek yerlere, uygun açılarda kameralar yerleştirebilirsiniz. bu sayede tüm girişler kontrolünüz altına girecektir. Ancak bunu yaparken, Sizin olmayan dairelerin kapı önü veya özel alanlarını görüntülemeniz suçtur. buna göre planlama yapmalısınız. 

* Daireye kuracağınız kamera sistemini planlarken, kiracı veya ev sahibi olmanıza göre ilerlemelisiniz. Kiracı iseniz bunu ev sahibiniz den izin alarak yapmalısınız. Hatta bu işlem sırasında delmek zorunda kalacağınız duvarları veya değiştirmek zorunda kaldığınız durumları belirtmelisiniz. Duvarlarda kablolama istemeyen ev sahiplerine karşı kablosuz kameraları kullanabilirsiniz. 

* Site veya Apartman garajındaki aracınızı özel kendinden kayıt alabilen kameralar sayesinde izlemeniz mümkün. Hafıza kartı içerisine kayıt yapabilen bu kameralara sadece bir güç kaynağı bağlanmanız yeterli olacaktır. 

* Mimari açıdan dairenizde doom kameralar kullanın. İhtiyaç halinde uzun mesafeler için bullet kamera tercih edebilirsiniz. 
Daire Kamera Sistemleri evinizin değerini artıran kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan mükemmel koruma araçlarıdır