Proje & Keşif & Teklif İçin ;

  • 0312 425 27 47
  • info@interno.com.tr

interno

Mühendislik Güvenlik Teknolojileri

Gece Görüşlü Kamera Sistemleri Fiyatları

gece görüşlü kamera sistemleri fiyatları

Gece görüşlü kamera sistemleri fiyatları hakkında güncel bilgiler - Karşılaştırmalı analizler

Gece görüşlü kamera sistemlerinde çoğu kez ek bir aydınlatma gereklidir. Bu aydınlatma şu şekilde sağlanır.

  • Geleneksel aydınlatma yöntemleri (lambalar, projektörler)
  • Kızılötesi lambalar
  • Bu seçim gece görüşlü kamera sistemleri fiyatları na bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Ortamda mevcut aydınlatma ekipmanları (lamba, projektör v.s.) bulunması durumunda maliyeti daha uygun olan box yada dome kameralar tercih edilebilir. Böylece ir aydınlatma entegre edilmiş bullet tip kameralara ihtiyaç olmadan gece görüş sağlanabilir.

Ortamda herhagibir gece görüş sağlayabilecek cihaz yok ise ve kameranın gece görüntü sağlaması gerekiyorsa bullet tip infrared kameralar tercih edilmelidir. Burada önemli olan kamera seçiminde ne kadar mesafeye kadar gece görüşüne ihtiyaç olacağıdır. Infrared kameralarda gece görüş kabiliyetine ve metrajına göre fiyat oldukça değişmektedir. Örneğin; bir kameranın görüş alanı maksimum 20mt ise ve 50mt gece görüşe sahip bir ir kamera kullanılmış ise boş yere ekstra maliyet ödenmiş olacaktır. Çünkü 20mt mesafe için her iki kamerada aynı görüntüyü sağlayacaktır. Kamera kurulum planı esnasında doğru kamera uygulaması yapılmaması, amatör kurulum firmalarının tercih edilmesi bazen maliyeti düşüreyim derken farkında olmadan yüksek fiyat ödenmesine sebebiyet vermekte, daha da kötüsü bunun kullanıcı tarafından hiç frkında olmaması ile sonuçlanmaktadır.

Çok yüksek güvenlikli, bölgelerde, aydınlatma ekipmanları yerine termal kameralarda kullanılabilir. Bu tercih çok yüksek maliyet anlamına da gelse, uygulamanın yapılacağı yerdeki güvenlik seviyesi bazen bu tür kameraların kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Bu tür termal kameralar, ülke sınır güvenliği, yüksek güvenliğe ihtiyaç duyan devlet ve askeriye kurumlarının dış alan hakimiyetinin sağlanması gibi yerlerde kullanılmakta olan gece görüş sistemiyle donatılmış kameralarındandir.